www.abbachi.com web sitesindeki tüm ürünler ABBACHI bakım garantisi altında, özel mücevher sertifikalarıyla birlikte satışa sunulmaktadır. Tamir ve/veya bakım olacak ürününüzü  Garanti Sertifikası ile birlikte yaptırabilirsiniz. ABBACHI, satın aldığınız ürünleri uzun yıllar boyunca kullanabilmeniz için gerekli olan desteği sağlamak için her zaman yanınızdadır.

ABBACHI dışındaki üçüncü şahıs ve kurumların ürünlere herhangi bir şekilde müdahalede bulunmamaları, boyut ayarlama, onarma vb. işlemler yapmamaları gerekmektedir. Üzerinde değişiklik ya da tahrifat yapılan ürünler saklama koşullarından dolayı deforme olmuş; yanlış kullanım sonucu ezilmiş ve darbe görmüş, herhangi bir tür kimyasal maddeyle temas etmesinden dolayı bozulmuş ürünler garanti kapsamı dışında tutulacaktır.

Ürünlerin tamiri sırasında gerçekleşecek tüm kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanmaktadır.

Bu konulardaki her türlü soru ve sorununuz için iletişim formu’nu kullanarak bizimle iletişim kurabilirsiniz

 İADE ve DEĞİŞİM

 1. www.abbachi.comweb sitemiz üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
 2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
 3. Siparişinizi iptal ve iade etmek için öncelikle 0224 225 2 226 numaralı destek hattımıza veya siparis@harmanmucevher.com e-posta aracılığı ile bu talebinizi bildirmeniz ve paketi geri göndermek için gerekli olan adres bilgilerini almanız gerekmektedir. Paketin bize gelişi sırasındaki tüm sorumluluk tüketiciye aittir. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra gerekli incelemelerin ardından siparişiniz iptal edilecektir. Eğer siparişiniz size gönderilmemiş ise, destek hattımıza talebinizi belirttiğiniz anda siparişiniz iptal edilecektir.
 4. Müşteri, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde, Satıcı’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla cayma hakkını kullanabilir.
 5. Satın alınan ürünün iade işlemlerinde kullanılmamış olması şarttır.
 6. Satın alınan ürünün iade işlemlerinde iade formu,ürün, ürün faturası, irsaliye, ürün sertifikası, ürün kutusu, varsa diğer mevcut olan belge ve ilave ürünleri ile birlikte gramlarının veya karatlarının eksiksiz ve yapısının hasarsız olarak anlaşmalı olan kargo firmalarımızca size bildireceğimiz adrese gönderilmesi zorunludur.
 7. Kargo teslim tutanağı ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli müşteri tarafından karşılanır.
 8. Satın alınan ürün Satıcı’nın onayı olmadan iade edilmesi durumunda iade edilecek ürün firma tarafından kabul edilmeyecektir.
 9. Müşterinin sipariş sırasında seçeceği parmak ölçüsüne göre ayarlanacağı tüm yüzükler, müşterinin istekleri doğrultusunda, altın kısımların üzerine ya da içine yazı yazılan tüm ürünler, cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.
 10. Müşteri, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcı’nın ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

Ürün teslim edildikten sonra, Müşterinin ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı’ya ödenmez ise Müşterinin, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri Müşteriye ait olacak şekilde Satıcı’ya iade etmek zorundadır.

 1. Banka havalesi veya EFT ile yapılan alışverişlerde, siparişlerin geçerlilik tarihi Müşteri tarafından yapılan ödemenin Satıcı’nın ilgili banka hesabına geçtiği tarih itibariyle başlar. Müşteri tarafından yapılan ödemenin 5 iş günü içerisinde Satıcı’nın hesabına geçmediği taktirde Satıcı siparişi iptal etme hakkına sahiptir. 
 2. İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. İade onaylanırsa, 7 gün içinde ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilir. İadenizin kredi kartı hesabınıza yansıması 1-4 hafta arasında sürmektedir.
 3. Satın alınan ürün veya ürünlerin 7 (yedi) gün içerisinde Satıcı’ya bildirmek koşulu ile değişim yapılabilir. Değişimi yapılacak ürünler siparişteki gibi eksiksiz ve hasarsız olması gerekmektedir. Aksi takdirde değişim yapılamaz.
 4. Değişimi yapılacak ürünler değişim formu, ürün, ürün faturası, irsaliye, ürün sertifikası, ürün kutusu, varsa diğer mevcut olan belge ve ilave ürünleri ile birlikte gramlarının veya karatlarının eksiksiz ve yapısının hasarsız olarak anlaşmalı olan kargo firmalarımızca size bildireceğimiz adrese gönderilmesi zorunludur.
 5. Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa Müşteri kusuru oranında Satıcı’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.